5 põhjust, miks alustada karjääri IT alal

Kas oled mõelnud uue karjääri alustamisele? See teekond võib tekitada stressi ja olla hirmus, kuid vägagi vajalik et olla igapäevaselt oma eluga rahul. Valides võimalust uue karjääri tegemiseks on väga oluline, et oleksite ennast analüüsinud ja mõelnud erinevate aspektide peale, mis uue tööga kaasnevad. Sellel teel võiks keskenduda positiivsele, et olla hästi meelestatud ning ka ligi tõmmata häid kogemusi. Antud postitusse oleme pannud kirja 5 positiivset tagajärge, mis kaasnevad karjääriga infotehnoloogia alal.

 

 

1. Praktiline õppimine

 

Suurem osa õppimisest on praktiline. Infotehnoloogia kursuse läbimisel ei õpita mitte ainult teoreetilist osa, vaid saab ka võimaluse ise käed külge panna ja kogu protsessi näha. Teame kõik, et kõige kiiremini saab asjadest aru, kui oleme selle korra juba läbi teinud. Sellisel juhul saab asju muuta või kohandada ning õpitut rakendada. Teadmised on olulised igas karjäärivaldkonnas ning vahel on parem näha, mida me tegelikult teeme. Nii mäletame asju kauem ning on suurem tõenäosus saada oma valdkonnas edukaks.

 

 

2. Karjäärivaliku mitmekesisus

 

Infotehnoloogia on tohutult mitmekesine valdkond ja see ei tähenda juba ammu ainult arvutite parandamist. Ka meie kursuste seas on tohutult valikut ning sama ka erialaselt. Karjäär võib varieeruda nii veebiarendajast, tehnoloogiajuhist, tarkvaratestijast, projektijuhist kuni eduka startupi ettevõtjani. IT-eriala vilistlastel on lihtne spetsialiseeruda ka laiematele valdkondadele. Tööturg tarkvara ja andmetöötluse alal aina kasvab ning just need tööd vajavad oskusi, koolitust ja loogilist mõtlemisprotsessi.

 

 

3. Alati tahetud

 

Teame nüüd, et infotehnoloogia alal on tohutult palju võimalikke karjäärivalikuid kuid see tähendab ka seda, et töökohad ei saa iial otsa. Tehnoloogia aina areneb ja see tähendab ka vajadust rohkemate spetsialistide järele (ka SmartCodil on on juba palju partnereid, kes selliseid spetsialiste alati kahe käega vastu võtavad). Tänasel päeval on maailmas ja ka Eestis selliseid spetsialiste väga palju puudu. Mida paremad oskused teil on ja mida rohkem olete ennast täiendanud, seda nõutum ka olete, täpselt nagu igal erialal. Pole isegi tähtis, millisele infotehnoloogia alale olete spetsialiseerunud, selles valdkonnas on alati töökohti.

 

 

4. Paindlik töögraafik

 

Inimesed on erinevad ja ka nende eelistused aja osas on erinevad. Kõik paratamatult ei eelista käia tööl kaheksast viieni ning pole just palju karjäärilisi valikuid, mis võimaldaks tööaega ise valida. Kui eelistad töötada vastavalt oma ajakavale, siis infotehnoloogias on töökohti, kus see on võimalik. Paindlikkus viib ka parema meeskonnatööni ning seetõttu on see väga eelistatud viis. Vajadusel käia arsti juures ei pea jätma vahele lõunasööki või oma lapse etendustele jõuaks alati õigeaegselt. See viib omakorda õnnelikemate inimesteni, kes suudavad olla rahul nii tööl kui ka eraelus.

 

 

5.  Väga hea tasu

 

Valikut uuel karjääril võivad mõjutada paljud tegurid, mida oleme seni juba välja toonud. Siiski on kahtlemata üks positiivsemaid aspekte kui teenitav rahasumma on suur. Olles spetsialist infotehnoloogias saab olla väga vajalik erinevatele ettevõtetele ja sellega ka teenida suuri summasid. Mida rohkem on teil näidata ette projekte ja huvi infotehnoloogia vastu, seda suurem eelis teil on. Alustada võib ka vaikselt teise töö kõrvalt ning käia õhtuti näiteks programmeerimist juurde õppimas, et teenida hiljem head lisatasu mõne projektiga, mis teile huvi pakub.

Infotehnoloogia peidab endas mitmeid karjäärivalikuid, millest enamus võivad olla väga paindlikute graafikutega. Samuti võib teenida väga hästi, sest spetsialistid on alati tahetud ning töö ei ole kunagi üksluine. Tarkvaraarendajad, testijad ja projektijuhid on väga tahetud nii avalikus kui ka erasektoris. Igal teisel ettevõttel on vaja kas internetilehekülge, -poodi või korralikku it-süsteemi organisatsiooni normaalseks toimimiseks. Kui oled otsinud märki, et alustada infotehnoloogia õppimisega, siis siin see on. Pakume SmartCodis erinevaid infotehnoloogia alaseid kursusi algatajatele või aitame leida sul tehnoloogia vallas uue töökoha, kui oled õppinud juba iseseisvalt. 

Kui sulle meeldiks kirjeldada nende 5 punktiga oma töökohta, siis mida veel oodata? Tulevik algab nüüd!

2 comments

  1. Tõsiselt võttes Kahjuks pole IT alasel õpingul praktikakoht tagatud, väljaspool tallinnat eestis. Firmad soovivad ainult 2-3 a kogemustega inimesi ja ei taha enam juhenda praktikante. Sammuti on koondatud enamus it sektorist ja kontoritööst ainult tallinnase. Teistes linnades ei pruugi olla isegi firmat kuhu praktikale minna. Juhtunud on, et peab minema isegi laotöötajaks kui ei saa praktikat õppingutes

    1. Tere! Tõsi, et palju ettevõtteid otsib juba kogenud arendajaid (isegi juunior positsioonidele). Kuid meie partnerite nimekiri näitab, et on ka selliseid organisatsioone, kes on valmis pühendama aega ja vaeva, et oma potentsiaalseid töötajaid praktika kaudu välja koolitada. Isegi rohkem – meie kursuste kaudu omandavad potentsiaalsed kandidaadid kindla programmeerimise baasi (praktilise lähenemise kaudu), mis aitab koguda enesekindlust ja näha selles valdkonnas tulevikku. Mis puutub kaugtöösse, siis nii tegutsevaid ettevõtteid on järjest rohkem (nii meie Eesti ja Läti statistiliste andmete põhjal). Kindlasti on Covid pandeemia seda kaugtööd ainult tugevdanud. Kui teil on sellega seoses veel küsimusi või muresid, võtke meiega julgelt ühendust! Head päeva!

Comments are closed.