Kas IT-s on üldse veel ruumi minu jaoks?

Blog Post
Ei ole saladus, et IT- sektor on üks järjest populaarsemaks muutuvaid valdkondi. On raske leida tasuvamat, paindlikumat ja kaasaegsemat ametit kui programmeerija. Vaatamata eriala atraktiivsusele peavad ettevõtted siiski tegema suuri pingutusi, et töötajaid rahuloleva ja motiveerituna hoida. Mitte vähem oluline ei ole organisatsioonide jaoks sealjuures ka uute töötajate leidmise teema.

 

Vaatamata keskmisest märkimisväärselt suuremale töötasule ja rikkalikele töötaja motivatsiooniprogrammidele napib endiselt IT-sektoris töökäsi ja see spetsialistide põud ajas üha kasvab. Nii riik kui ka kohalikud ettevõtjad on teinud suuri pingutusi, et noori rohkem IT-erialadele suunata, kuid praeguse seisuga ei ole järelkasv siiski piisav.

 

Osaline lahendus sellele probleemile on kindlasti ümberõppe osakaalu suurendamine, kuid selleks, et täiskasvanud inimene julgeks oma elus sellise suure muudatuse vastu võtta, peab ta tundma, et neile uutele teadmistele ja oskustele on ka rakendust.

 

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeeter näitab selgelt, et järgmise 12 kuu jooksul (Aprill 2021 seisuga) rakenduste programmeerijate järele nõudlus suureneb nii Harjumaal kui ka Tartu- ja Ida-Virumaal.

Allikas: https://www.tootukassa.ee/baromeeter

 

Suuremates maakondades on tööjõu puudujääk kas olemas või lausa väga suur.  See näitab, et IT-sektor vajab abikäsi kiiresti ja lühikesed intensiivkursused võivad siinkohal olla parim lahendus.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.