Ligi 61% eestlastest peavad uue töökoha alustamisel kasutama digioskusi

60,6% eestlastelt nõutakse töösuhte alustamisel vähemalt algtasemel digitaalseid oskusi, selgus korraldatud uuringust koostöös sotsioloogiliste uuringutega “SolidData”. See annab tunnistust tõsiasjast, et digioskuste arendamine pole enam pelgalt kitsas teema, vaid puudutab igat inimest nii tööl kui ka igapäevaelus. 

 

 

Digitaalsete oskuste tähtsus kasvab kiiresti

 

SolidData koostatud uuringu kohaselt usub 37,7% eestlastest, et digioskused aitavad neil olla produktiivsemad. Seda seisukohta jagab 38,3% Leedus ja 44,1% Lätis majanduslikult aktiivsest elanikkonnast. Lisaks tunnistavad Balti riikide elanikud, et digioskused parandavad töötajate tootlikkust, seega hindavad tööandjad selliseid töötajaid kõrgemalt, samuti aitavad seda tüüpi oskused karjääriredelil üles tõusta.

Vähemalt pooled eelmisel aastal Maailma Majandusfoorumi poolt määratletud TOP10 oskustest, mis on nõudlikud 2025. aastal, on tihedalt seotud tehnoloogiaga. Nende hulka kuulub tehnoloogia kasutamine, jälgimine, disain ja programmeerimine, analüütiline mõtlemine ja innovatsioon ning oskus lahendada keerulisi ülesandeid. Oma kutsekvalifikatsiooni tõstmiseks sooviksid 25% Eesti majanduslikult aktiivsetest elanikest oma digioskusi täiendada.

„Näeme, et digioskused on vajalikud kõigile, olenemata vanusest, positsioonist või staatusest ühiskonnas, sest need aitavad meil olla oma igapäevaelus tõhusamad ja produktiivsemad, samuti pakuvad võimalusi laiema silmaringi jõudmiseks. Tulevikku vaadates on väga oluline arendada oma digioskusi ja õppida kasutama uusimaid tehnoloogiaid meie huvides. Usun, et sellest projektist võidavad kõik – nii tööandjad ja töötajad, kui ka ühiskond tervikuna, sest meil kõigil on veel arenguruumi, ” ütleb Läti Kaubandus -Tööstuskoja juhatuse liige Katrina Zarina.

 

 

IT koolitused 

 

SmartCOD pakub koolitusi, mis pakuvad inimestele suurepärast võimalust liikuda karjääriredelil edasi ning leida uusi põnevaid tööalaseid väljakutseid. Ettevõte on loonud spetsiaalselt IT valdkonnas teadmisteta või väheste teadmistega inimestele kursuseid, mida läbides saadakse vajalikud teadmised, et asuda tööle IT-spetsialistina ning alustada infotehnoloogiasektoris uut karjääri.

Kursuste väljatöötamisel on võetud arvesse spetsiaalselt algajate tehnikahuviliste vajadused. Õppetöö on väga praktiline ning loenguid peavad tööturul igapäevaselt tegutsevad programmeerijad ja IT-spetsialistid, kes oskavad rääkida väga hästi sellest, millised ülesanded inimesi selles valdkonnas töötades tegelikult ees ootavad ning annavad kursustel osalejatele häid praktilisi näpunäiteid, kuidas oma tööd kõige paremini teha. Lisaks kohalikele IT-spetsialistidele annavad loenguid ka tunnustatud mentorid üle kogu Euroopa.

 

 

Karjääriprogramm

 

Lisaks sellele, et ettevõte annab vajalikke teadmisi IT valdkonnast ning õpetab programmeerima, on SmartCODi eesmärgiks ka aidata kaasa karjäärivahetusele. Nii on huvilistele loodud eraldi karjääriprogramm, mille eesmärgiks on aidata järk-järgult kaasa suurele IT-spetsialistide puuduse leevendamisele meie tööjõuturul.

Karjääriprogrammi kaudu aidatakse inimesel end ette valmistada tööintervjuuks. Programmi käigus õpetatakse koostama head ja sisukat CV-d, täna üha olulisemat LinkedIn profiili ning kursuse käigus loodud IT portfooliot. SmartCOD kaasab aina rohkem erinevaid ettevõtteid oma partneriteks, kellele võiks selliste IT teadmistega inimene töökollektiivi kuuluda. Nii aidatakse luua kursusel osalejatele kontakte ja võimalusi töövestlusteks. 

 

 

Jälgitakse tööturu nõudmisi

 

Kursuseid kokku pannes on SmartCOD jälginud ka tänast vajadust tööturul. Nii on kursuste valikus näiteks andmeanalüüs, erinevad programmeerimise keeled, IT-projekti juhtimine ja teised IT-sektoris vajalikud koolitused, millega saab lähemalt tutvuda ettevõtte kodulehel.

Lisaks ootavad kursuse läbijaid ka muud boonused. Ühe aasta jooksul on võimalik sama kursust tasuta korrata. Lisaks karjäärprogrammile korraldatakse IT- ja tööhõiveüritusi, et tutvuda erinevate võimalike tööandjatega, lisaks muidugi olulised tutvused ja mõttekaaslased õppekaaslaste näol ning sertifikaat, mis tõendab kursuste läbimist ning vajalikke teadmiste omandamist.

 

 

SmartCODis algavad uued kursused igal kuul. Seega tasub registreerimisvormis olevad kuupäevi pidevalt jälgida, et endale sobiv aeg välja valida.

2 comments

  1. 90% eestlastelt, kes soovivad teha IT alast tööd peavad kolima Tallinnasse / Tartu. Ainus võimalus jääda mujale eestis on mõni juhuslik e-töökoha pakkumine.

    1. Tere! Päris ei nõustuks antud väitega. Kiire pilk kasvõi CVkeskuse kuulutustele näitab enamus IT-alaste tööde lisas “kaugtöö võimalust”. Paraku on tõesti inimrohkemad kontorid ja ettevõtted koondunud suurematesse linnadesse, kuid paljud nende töötajad käivad kontoris kohal vähem kui korra kuus. Võtke meiega ühendust ja otsime teile mõistliku lahendusega võimalusi! Kena päeva! 🙂

Comments are closed.