Miks tasub alustada karjääri tarkvaraarendajana?

Kas oled keegi, kes armastab tehnoloogiat ja tahab sellest elatist teenida? Kas soovid tööd, mis maksab hästi ja pakub palju võimalusi kasvuks? Kui jah, siis peaksid kaaluma tarkvaraarendajaks hakkamist.

 

Paljudel võib tekkida küsimus, et miks siis tasub koodi kirjutamist õppida. Küsimusi kogu IT tööturu kohta on väga palju ning samuti on muutnud pandeemia elu ju kõigis töövaldkondades. Võib öelda, et maailm näeb praegu välja palju teistsugusem kui eelmisel aastal.

 

Paljud inimesed muretsevad just tuleviku pärast. Pole aga mõtet muretseda, sest tarkvaraarendajad on siin, et jääda ja samuti ka nende palgad. Koodi kirjutajate jaoks on praegu rohkem võimalusi kui kümme aastat tagasi. Kui soovid praegu programmeerijaks õppida, siis ei saa see vale otsus olla.

 

 

Tarkvaraarendajale on tööd kõikjal

 

Vaata enda ümber ja ütle, kui palju elektroonikat sul on. Siis ütle, kas mõni vajab toimimiseks tarkvara? Võimalik, et nad kõik teevad seda. See tähendab, et tarkvaraarendajad on töötanud peaaegu kõigega, mida kasutad igapäevaselt.

Kui tegid täna telefonikõne, vaatasid Netflixist filmi või lugesid e-raamatut, oled tarkvaraarendaja tööst juba kasu saanud. Kui oled läinud pangaautomaadi juurde või teinud veebipõhise broneeringu, oled kasutanud tarkvara. Isegi tootmine, transport, inseneri- ja finantsteenused kasutavad tarkvara. Tarkvaraarendus on kõikjal meie kaasaegses majanduses ning maailm vajab häid programmeerijaid.

 

 

Võid hakata enda heaks tööle

 

Inimesed kipuvad unustama, et peale 9-5ni töötamise on ka muid võimalusi. Tarkvaraarendajal on võimalus olla füüsilisest isikust ettevõtja. Parim osa vabakutselistest on see, et sa ei pea hommikul ärkama ja tööle sõitma.

Vabakutselised saavad nautida vabadust töötada igal ajal ja igal pool (muidugi internetiühenduse olemasolul). Võiksid reisida ja näha asju, mis poleks tavalise töötajana võimalikud.

 

 

Ülikooli tunnistus ei ole oluline

 

Tõsi on see, et ülikooli tunnistus aitab kaasa igal alal ning kõrgkooli kogemus võib aidata eristuda konkurentidest. Mõned ettevõtted ka nõuavad seda, kuid see ei tähenda, et ilma ei saaks.

Näiteks vabakutselised programmeerijad ei vaja mingisugust kraadi. Ainsad asjad, mida nemad vajavad on IT projektide portfell ning oskus koodi kirjutada. Kliente üldiselt ei huvita, kuidas selline oskus saadi. Nad tahavad ainult, et te teeksite seda tööd hästi. Isegi mõned traditsioonilised 9–5 tööd ei nõua enam kraadi (näiteks Google ja Apple).

 

 

Ülikooli ja kutsekooli alternatiivid

 

Enese harimiseks ilma ülikoolis käimata on mitmeid viise. Saab lugeda raamatuid, osaleda veebikursustel, leida isiklik juhendaja või koguda infot internetist. Lihtsaim viis alustamiseks on veebikursuste võtmiseks. Vali kursus, mis sind huvitab või millele näed, et on tööturul kuulutusi ning võta osa. Kui oled omandanud juba põhitõed, siis pole enam raske õppida mõnda teist programmerimise keelt juurde iseseisvalt või alustada kuskil ettevõttes praktikat.

 

Siin on mõned kõige väärtuslikumad programmeerimiskeeled, mida sel aastal õppida on Java, Python, C# või kui ei suuda valida, siis programmeerimise aluste kursus SmartCOD-is teeb selgeks kogu programmeerimise maailma baasteadmised. Aastal 2021 kasutatakse neid programmeerimise keeli videomängude, plokiahela, rakenduste, veebisaitide ja muu tarkvara arendamiseks. Tulevikus suureneb nõudlus videomängude, plokiahela, rakenduste ja veebisaitide järele. Nii et nende keelte õppimine annab teile edumaa.

 

 

Tarkvaraarendajaks olemine on lõbus

 

Kui teile meeldivad mõistatused ja mängud, saab tarkvaraarendus olema põnev väljakutse. Tõde on see, et programmeerimine võib olla lõbus. Tarkvaraarendus tundub, nagu lahendaksite videomängus mõistatust. Või võib see olla isegi nagu raske matemaatikaülesande lahendamine.

 

Tarkvaraarendajana on sellise tööga seotud saavutuse tunne. Kujutage ette, et proovite parandada väga tüütut viga. Proovimine tundide viisi midagi sellist teha võib olla masendav. Kuid vea lahendamisel kaasnev adrenaliin on peaaegu nagu võitmatu tunne.

 

Nagu ma juba ütlesin, tähendab tarkvaraarendajaks olemine mõistatuste väljatöötamist ja asjade loomist. Lahendamist ootab palju probleeme ja probleeme. Töö tegemine ei pruugi esialgu lõbus tunduda.

 

 

Loominguline pool leiab kasutust

 

Mõni inimene on väga loominguline ning suureks müüdiks on programmeerimise maailmas, et koodi kirjutamine ei ole loominguline.

 

Toome välja mõned loomingulisemad töökohad tarkvaraarenduse maailmas:

 

Kasutajaliidese arendaja – isik, kes kirjutab koodi näiteks HTML, CSS ja JavaScript. Esiotsa arendajad saavad oma loovust kõige rohkem väljendada. Kood pole ka liiga raske, seega on lihtne alustada. 

 

Digitaalne turundaja – digitaalturundajad puutuvad pidevalt kokku programmeerimiskeeltega. Koodi kirjutamise tundmine muudab turundaja elu palju paremaks. Teil on ka suurem kontroll selle üle, kuidas teie sait või kliendi sait välja näeb. 

 

Veebiarendaja – ilmselgelt nõuab see töö palju loovust. Kui soovite saada veebiarendajaks, võtavad kliendid teid tööle, et muuta nende saidid ilusaks. Nii et teie loomingulised oskused võivad särada, näidates neile oma kunstilisi võimeid. 

 

Videomängude arendaja – see on ilmselt kõige populaarsem loominguline programmeerimistöö. Videomängude arendajad on mängumaailma esirinnas. Nad saavad otsustada, kuidas mängutegelased välja näevad ja isegi tegutsevad. Saate määrata nende isiksused tehisintellekti kaudu ja muuta need inimesteks. 

 

 

Mitte ilmselt üllatus, aga tarkvaraarendajana ka teenid hästi

 

Lõppude lõpuks on tarkvaraarendajaks saamise parim eelis raha. Programmeerijad teenivad praegu rohkem raha kui kunagi varem. Samuti on oodata elukutse kasvamist tulevikus. Nägite kuidas pandeemia ajal tarkvaraarendajad säilitasid oma töökoha ja neil oli luksus töötada kodust. Andmed näitavad, et tarkvarainsenerid teenivad palju raha ja tulevikus on selle töö järele kindlasti ka edasi nõudlust.