Millised on palgad IT sektoris 2022 aastal?

Õigete oskustega tehnoloogiaspetsialistidel on praegusel tööturul palju valikuvõimalusi. Olenemata sellest, kas oled veebiarendaja või programmeerija on tööturul aina kasvav nõudlus kvalifitseeritud IT spetsialistide järele. Heida pilk mõnele IT-töökohale ja vaata nende palganumbreid. 

Suurema mediaanpalgaga olid arendajad. Samas oli selles ametirühmas ka küllaltki suur palgalõhe – rohkem kui 700 eurot meeste kasuks. Meessoost tarkvaraarendaja teenis Eestis keskmiselt 3556 eurot, naissoost aga 2820 eurot. Täistööajaga töötavate naiste osatähtsus oli tarkvaraarendajate seas 13%.

Tarkvaraarendajatele järgnevad palga poolest programmeerijad, kelle mediaantöötasu oli 2366 eurot. Programmeerijate seas oli naiste osa juba pisut suurem ehk 16%. Proportsionaalselt umbes sama palju oli naisi ka veebi- ja multimeediaarendajate hulgas. Selle ametigrupi üldine mediaantöötasu oli 1975 eurot ning meeste ja naiste palkade erinevus oli väikseim ehk 8% eesti statistika andmetel.

 

 

 

  1. Tarkvara testija

 

Tarkvara testija on tehniline isik, kes on spetsialiseerunud arvuti riist- ja tarkvara testimisele. Nad viivad läbi ja logivad teste, hindavad tulemusi ja dokumenteerivad leitud probleeme. Testija vastutab üksikasjalike testiplaanide loomise ja täitmise eest. Nad jälgivad testimist ja testimiskeskkonda, kasutades sageli selle ülesande jaoks tööriistu ja koguvad sageli suutlikkuse mõõdikuid. Ta vastutab selle eest, et arvutisüsteem töötaks kavandatud viisil. Testija võib oodata minimaalselt 24 420€ suurust keskmist neto palka aastas ning 2 035 – 2 911€ suurust palka kuus.

 

Vaata meie testija koolitusi.

 

 

 

  1. Java-programmeerija

 

Java arendaja vastutab Java-põhiste rakenduste kavandamise, arendamise ja haldamise eest. Kuna Java kasutatakse laialdaselt, eriti suurtes organisatsioonides, on igapäevased rollid väga erinevad, kuid võivad hõlmata konkreetse rakenduse omamist või mitme korraga töötamist. Java-programmeerija võib oodata minimaalselt 17 976€ suurust keskmist neto palka aastas ning 1 498 – 2 879€ suurust palka kuus. 

Vaata meie java koolitusi.

 

 

 

  1. Kasutajaliideste ekspert

 

Kasutajaliidese disainer vastutab veebisaidi välimuse loomise eest. Nende ülesandeks on kujundada kasutajaliides kasutaja vaatenurgast. Neile võidakse anda konkreetne disainiprobleem ja paluda see lahendada. asutajaliides (UI) on see kui inimesed suhtlevad arvuti, veebisaidi või rakendusega. Seetõttu on tõhusa kasutajaliidese eesmärk on muuta kasutaja kogemus lihtsaks ja intuitiivseks, nõudes maksimaalse soovitud tulemuse saavutamiseks kasutajalt minimaalset pingutust. Kasutajaliideste ekspert võib oodata minimaalselt 12 192€ suurust keskmist neto palka aastas ning 1 016 – 2 558 euro suurust palka kuus.

 

Vaata spetsiaalselt loodud veebiarendus + disain koolitust.

 

 

 

  1. Pythoni programmeerija

Pythoni arendaja vastutab kodeerimise, kujundamise, juurutamise ja arendusprojektide silumise(debuggimise) eest, tavaliselt serveripoolses (või back end). Pythonile spetsialiseerunud professionaalil võib olla mitu ametinimetust, sh Pythoni arendaja, andmeteadlane ja masinõppeinsener. Täpne töö, mida teed, sõltub tööstusest, ettevõttest ja rolli ulatusest, kuid sisuliselt kasutad koodi saitide ja rakenduste loomiseks või andmete ja tehisintellektiga töötamiseks. Pythoni arendajad töötavad sageli serveri poolel, kirjutades loogikat või arendades platvormi. Tavaliselt vastutavad nad rakenduste juurutamise eest ning töötavad arendus- ja disainimeeskondadega, et luua kasutaja vajadustele vastavaid veebisaite või rakendusi. Pythoni arendajad toetavad ka front end arendajaid, integreerides nende töö Pythoni rakendusega. Pythoni programmeerija võib oodata minimaalselt 22 236€ suurust keskmist neto palka aastas ning 955 – 3 160€ suurust palka kuus. 


Vaata meie pythoni koolitust.

 

 

 

  1. Veebidisainer

 

Veebidisainerid loovad veebisaitide visuaalseid aspekte. Nad loovad paigutused (layoutid), kujundused ja funktsioonid, mis kuvavad kliendi teenuseid sihtrühmale meeldival viisil. Nende eesmärk on luua esteetiliselt meeldiv veebisait, et kasutajatel oleks seda külastades positiivne kasutuskogemus. Veebidisainerid võivad kasutada selliseid programmeerimiskeeli nagu HTML, CSS, JavaScript ning kasutada graafilise disaini tarkvara – sealhulgas selliseid tooteid nagu Adobe Photoshop, Illustrator, XD, Figma – et aidata luua pilkupüüdvat kujundust, ning katsetada oma kujundusi prototüüpide ehitamisel ja wireframide loomisel. Veebidisainer võib oodata minimaalselt 8940€ suurust keskmist neto palka aastas ning 745 – 2 587€ suurust palka kuus.

 

Vaata spetsiaalselt loodud veebidisaineri koolitust.

 

 

 

Lisa lugemist palkade kohta leiad SIIT.