Millisest programmeerimise keelest tuleks õppimist alustada?

Kas olete mõelnud programmeerimise õppimisele, kuid ei oska millestki alustada? „Millisest keelest või kursusest alustada?“ on üks levinumaid küsimusi algajate seas ning kuna programmeerimise maailmas on keeli väga palju, siis saame murest aru.

 

Kogu tehnikamaailm muutub väga kiiresti. Keeli, milles on võimalik programmeerida tekib aina juurde ning valik muutub laiemaks. Enne kui sukeldume küsimusele vastama, peaks katma ära paar põletavat teemat programmeerimise keelte kohta.

 

 

Mis on programmeerimiskeeled?

 

Selleks et valida õpitavat programmeerimiskeelt oleks vaja saada aru, mis see üldse on. Lühidalt kokku võttes saab öelda, et programmeerimiskeeled on vahendid, mida kasutame arvutitele juhiste andmiseks. Erinevate käskluste loomiseks on vaja justkui erinevaid mõisteid arvutimaailmas.

 

Arvutid mõtlevad binaar- ja programmeerimiskeeles, mis aitavad meil tõlkida 1-d ja 0-d millekski, mis on inimestele kergemini arusaadav. Programmeerijad on saadikud inimeste ja arvutimaailma vahel ning programmeerimiskeeled on vahendid, mida nad arvutitele ütlevad selleks, et arvuti teaks mida tuleb teha.

 

 

Kas on võimalik valida vale programmeerimiskeel?

 

Enne esimese programmeerimiskeele õppima asumist on samuti oluline teada, et hoolimata valitud keelest õpiksite väärtuslikke oskusi. Vale keele valimist pole tegelikult olemas.  

 

Programmeerimiskeeled võivad pealtnäha erineda, kuid neil on palju ühist. Neil on sarnased mustrid ja struktuurid ning ühe keele õppimisel tutvustatakse teile peamisi kontseptsioone, mis aitavad teil tulevikus õppida soovi korral ka teisi programmeerimiskeeli. Kui olete oma esimese programmeerimiskeele selgeks saanud, siis olenemata sellest, millise valisite esimesena on teisi keeli juba lihtsam õppida.

 

Samuti peaksite teadma, et pole haruldane, et arendaja liigub kogu oma karjääri jooksul erinevate keelte vahel, kuna neil palutakse lahendada mitmesuguseid ülesandeid või probleeme. Pole mõtet keskenduda liialt sellele, et uurida kas õpite valet keelt. Enamus põhimõtteid kattub keelte vahel niigi ja kui tunnete, et teil läheb vaja teist keelt, siis omandate selle oluliselt kiiremini kui nullist alustades. Keskenduge pigem parimate põhiteadmiste omandamisele ning siis on juba lihtne orienteeruda selles maailmas.

 

 

Mis programmeerimiskeelt peaksite õppima?

 

Nüüd, kui teil on taust, on aeg otsustada, millise programmeerimiskeele peaksite valima. Selle otsuse tegemisel võite minna paar marsruuti. Esimene on valida programmeerimiskeel vastavalt oma eesmärgile ja teine on valida programmeerimiskeel selle järgi, mis on selles valdkonnas kõige nõutum või populaarsem.

 

Peaksite valimisel küsima endalt neid küsimusi:

 

Miks soovite programmeerimiskeelt õppida? Kas soovite programmeerimist lihtsalt hobiks? Kas soovite teada, milline on koodi kirjutamine? Kas proovite midagi konkreetset ehitada või uut tööd saada? Nendele küsimustele vastamine on suurepärane võimalus saada aimu, millise keelega võiks kõige paremini alustada.

 

Kui õpid lihtsalt oma lõbuks, vali endale meelepärane keel! Mõned populaarsed keeled neile, kes alustavad, on JavaScript või Python.

 

Kui olete oma koodi kirjutamise teekonna alguses, peaksite õppima põhilisi märgistuskeeli nagu HTML ja CSS, et lihtsalt jalg ukse vahele saada. Need kaks on esiotsa veebiarenduse jaoks hädavajalikud ja neid saab kasutada atraktiivsete veebilehtede kujundamiseks, lihtsalt lisades mõned interaktiivsed elemendid. SmartCODis on kursus programmeerimise alused ideaalne alustajatele, mis hõlmabki nii CSS, HTML, JavaScripti kui ka lihtsamaid .NET funktsioone.

 

HTML-i ja CSS-i õppimine on suurepärane lähtepunkt neile, kes soovivad veebisaite luua juba maast madalast. Kui olete HTML / CSS-iga tuttav, saate oma veebisaidile vajaliku funktsionaalsuse tagamiseks liikuda sellistesse keeltesse nagu JavaScript, Node või React. Pidage meeles, et veebiarendajaks saamiseks peate tutvustama oma varasemate projektide portfelli.

 

Kas soovite andmeid analüüsida? SQL on suurepärane võimalus, kui otsite abi andmetele juurdepääsu saamiseks ning Python on andmete visualiseerimiseks hea. JavaScript ja Python on kasulikud ülesannete automatiseerimiseks.

 

Kui soovite karjääri vahetada või uut tööd saada, rääkige huvipakkuva tööstuse inimestega. Kui olete huvitatud mobiilsest arendusest, veebidisainist, andmeteadusest, IT-st, tehisintellektist või muust tööstusharust, pöörduge nende kogukondade inimeste poole ja küsige, milline näeb välja tüüpiline päev nende jaoks. Mis keeli nad kasutavad ja millest soovitavad alustada? Ka SmartCODi poole võib pöörduda, sest meil on mitmeid juhendajaid, kes töötavad Euroopa maastikul arendajatena ja kes rõõmsasti oma tööpäeva kirjeldaksid.

 

 

Populaarsed programmeerimiskeeled, mille vahel valida:

 

Kui soovite alustada karjääri koodi kirjutamise alal, siis on soovitav alustada populaarseimatest keeltest, mis alati kuskil vajalikud on. Alltoodud keeled tekitavad tehnoloogia tööstuses suurimat nõudlust, mis tähendab et ka neid töökohti on suurel määral juurde tekkimas.

 

C #

 

C # on Microsofti programmeerimiskeel. Kuna see on üks populaarsemaid keeli, on see nüüdseks üle võetud Windowsi, Linuxi ning iOS ja Androidi platvormidele.

See on mängude arendajate ja mobiilirakenduste loojate jaoks sageli kasutatud keel. 

 

JavaScript

 

Dünaamilist programmeerimiskeelt JavaScripti kasutatakse peamiselt veebiarenduses interaktiivsete ja kasutajasõbralike veebisaitide kujundamiseks. See pakub lisafunktsioonidega stiliseeritud veebilehti ja võimaldab brändidel oma kasutajate seotust suurendada, kuvades oma veebisaitidel animeeritud elemente.  SmartCODis leiab selle mitmekülgseprogrammeerimiskeele õpingu „Programmeerimise aluste“ kursuselt. JavaScript on veebibrauserite põhikomponent ja sobib algajatele, kes on huvitatud esiotsa veebiarendusest või mobiilimängude arendamisest.

 

Python

 

Python on veel üks üldotstarbeline programmeerimiskeel. Sellel on olnud oluline osa andmeteaduses, masinõppes ja veebiarenduses. Pythoni dokumentatsiooniraamat käsitleb seda, kuidas visualiseerida ja luua suuri andmemahte. Inimesed on seda kasutanud ka töölauarakenduste programmeerimiseks. Üks Pythoni märkimisväärne näide on tehisintellekt.

 

SQL

 

SQL on andmepõhine programmeerimiskeel. Selle eesmärk on salvestada teave eraldi andmekogumitesse, et saaksite need oma otsingupäringu põhjal täpsete aruannete genereerimiseks hankida. SQL võimaldab turundajatel äriandmeid tõlkida ja analüüsida, et mõista, kui hästi teatud tooted turul toimivad. SQL sisestatakse struktureeritud andmetega manipuleerimiseks sellistesse andmebaasisüsteemidesse nagu MySQL, Oracle ja MS Access. 

 

 

Ükskõik, millise keele lõpuks valite, oleme rõõmsad, et alustate programmeerimise õpingutega ja soovime teid sellel teekonnal aidata! Lähemalt saab vaadata erinevate kursuste alt, mida saab nendega teha ning kõik meie kursused sobivad algajatele alustamiseks.